Fysio

 

OK11 - Stormøde den 11/3-2011

01.03.2011, af organisationskonsulent Karen Fischer-Nielsen


 
0

Der er indgået forlig både på det regionale og kommunale område, og Sundhedskartellet herunder Danske Fysioterapeuter inviterer derfor til TR-stormøde om resultatet.
Sidste frist for tilmelding er den 7. marts 2011.

spoergsmaal_moede_main

Stormødet finder sted den 11. marts 2011 fra kl. 9.00 - 15.00 i Tivoli Hotel & Congress Center, Arni Magnussons Gade 2-4, 1577 København V.

Indhold for dagen:
Der bliver en samlet del for hele Sundhedskartellet, hvor resultatet gennemgåes. og derudover en organisationsspecifik del, hvor I får mulighed for at drøfte resultatet med Johnny Kuhr og Danske Fysioterapeuters forhandlingsudvalg.

Fra Danske Fysioterapeuter kan følgende deltage:

  • tillidsrepræsentanter fra regioner og kommuner
  • suppleanter, der har en TR fra en anden faggruppe fra regioner og kommuner.
  • forhandlingsudvalget
  • hovedbestyrelsen


Praktiske oplysninger:

  • Tillidsrepræsentanter og suppleanter for TR fra anden faggruppe skal søge tjenestefri efter de sædvanlige TR-regler.
  • Danske Fysioterapeuter dækker udgifter til transporten efter sædvanlige retningslinjer.
    Læs mere og tilmeld dig her:

 Læs mere og tilmeld dig her
HUSK: du skal ikke udfylde feltet om betaling...

Du kan læse om forløbet af forhandlingerne og en beskrivelse af resultatet her

OBS: Årskonferencen for TR plejer at have OK-resultatet på som emne de år, hvor der forhandles overenskomst. Det sker ikke i år!
Sundhedskartellets TR-stormøde bliver en enestående chance for at blive klogere på OK-resultatet 2011 og Årskonferencen for TR afholdes den 28. september med kommunikation som emne (mere om det senere).

Redigeret af : Mona Bang Madsen, 08.03.2011

Til top
0

Kommentarer på artiklen

Kommentar

Felter markeret med * skal udfyldes

       
Send din kommentar

Relevante emneord

 

 

 

Title

Få nyheder fra fysio.dk på e-mail hver uge

Afmeld Tilmeld