Netværk for dig, der er kandidat - eller drømmer om at blive det

Om netværksmødet
Tag gerne din TR med til netværksmødet.
I skal tilmelde jer hver især.
Vi sætter rammerne på dette første møde, så det dækker gruppens behov.
Oplægsholdere
Søren Thorgaard Skou er fysioterapeut, professor i træning og sundhed ved Syddansk Universitet og leder af Forsknings- og implementeringsenheden PROgrez ved Næstved, Slagelse og Ringsted Sygehus.
Søren Thorgaard Skou fortæller om sin karrierevej på baggrund af sin kandidat i Klinisk Videnskab og Teknologi, samt eventuelle bump på vejen.
Søren Thorgaard Skou
Katrine Krag-Andersen er uddannet fysioterapeut fra Professionshøjskolen Næstved i 2023, og er i gang med kandidaten i fysioterapi på SDU i Odense. Hun har netop påbegyndt sit prægraduat-forskningsår, og er tilknyttet et postdoc projekt af Anders Falk Brekke på forskningsenhederne Muskuloskeletal Funktion og Fysioterapi (FOF) på SDU samt Ortopædkirurgisk Forskningsenhed (ORU) på OUH.
Katrine Krag-Andersen fortæller om sin motivation for at vælge at læse videre, eventuelle bump på vejen samt hvad hun drømmer om at kandidaten kan føre til.
Målgruppe
- Kandidater, der er medlem af Danske Fysioterapeuter og arbejder deltid eller fuldtid med sin kandidat.
- Medlemmer af Danske Fysioterapeuter, der overvejer at blive kandidat
Vært og hotline ved afvikling
Netværkskonsulent Lene Lebech, ll@fysio.dk, tlf. 3073 5616
Praktiske oplysninger
Webinaret holdes i Teams. Senest dagen før webinaret får du tilsendt et link og nærmere vejledning om, hvordan du deltager. Der forventes aktiv deltagelse med kamera og lyd.
Ved tilmelding til netværksarrangement accepterer du samtidig, at dine data (navn, arbejdsplads, e-mail) vil blive udvekslet med deltagerne i netværket.
Du kan til enhver tid trække dit tilsagn tilbage ved at afmelde dig netværketsarrangementet.
Se oversigt over alle eksisterende netværk for fysioterapeuter
Tilmeld dig
Netværk for dig, der er kandidat - eller drømmer om at blive det · 3. april 2025, kl. 14-16